İnstagram Hesap - Profil Gizleme

İnstagram Hesap - Profil Gizleme

Günümüzde çoğunlukla mobil cihazlar aracılığıyla kullanılan instagram uygulaması, kullanıcılar tarafından fazlasıyla önem teşkil ediyor. İnstagram hesaplarından fotoğraf veya video paylaşmak adeta bir alışkanlık haline geldi. Bazı kullanıcılar ise profillerinde paylaştıkları gönderilerin herkes tarafından görünmesini istemiyorlar. Bu durumda kullanıcının instagram hesap gizleme işlemini uygulaması gerekiyor.

İnstagram profil gizleme işlemi yapıldıktan sonra, paylaşılan gönderiler herkese açık olmayacaktır. Bu nedenle fotoğraflar veya videolar sadece kullanıcının belirlediği kişiler tarafından görülecektir.

İnstagram Gizli Hesap Nedir?

İnstagram gizli hesap, bir instagram profilinin herkes tarafından görünebilir olmaması anlamına geliyor. Bu sayede bir kullanıcının gönderilerini sadece onu takip eden kişiler görebiliyor. Böylelikle gönderilerin istenmeyen kişiler tarafından görüntülenmesi engelleniyor.

İnstagram gizli hesap seçeneği aslında kullanıcıya seçim şansı yapmasını sağlamaktadır. İnstagram hesabına sahip olan bir kişi profilini gizliye aldığında profilini ve profilinde bulunanları takipçileri dışında olan kişilerin görmesini engelliyor.

İnstagram Hesabı Nasıl Gizlenir?

İnstagram hesabı nasıl gizlenir sorusu gönderilerinin herkes tarafından görünmesini istemeyen kişiler tarafından sorulmaktadır. İnstagram’da hesap gizlemek için çok basit birkaç adım uygulamak yeterli oluyor. Bilgisayardan veya mobil cihazınızdan ister ios ister android olsun instagram hesap gizlemek mümkündür.

İnstagram profilini gizlemek için;

  • Profilinize geliniz.
  • Sağ üstte bulunan üç çizgiye tıklayınız.
  • Ayarları açınız.
  • Gizlilik sekmesine tıklayınız.
  • Gizli hesap butonunu aktifleştiriniz.

Yukarıda verildiği gibi 5 adımda instagram hesabınızı gizli yapabilirsiniz. Aynı işlemleri uygulayarak da bu işlemin tersini yaparak hesabınızı gizliden çıkarabilirsiniz.

İşletme Hesapları İçin Profil Gizleme

İnstagram profil bilgilerini ve paylaşımlarını gizleme işletme sahipleri tarafından da gerektiğinde yapılmak isteniyor. Özellikle 2022 yılında instagram üzerinden ticaret yapan işletme hesaplarının oldukça arttığı görülmektedir.

İşletme hesabınızı gizliye almak için ilk olarak instagramda işletme profilinizi açınız. Daha sonra açık hesabı gizliye almak için verilen adımları aynı şekilde uygulayınız.

Güncel paylaşılan makaleler;

Güncel Twitter Takipçi Hilesi

Tiktok Takipçi Satın Al Mobil Ödeme

Gerçek Youtube Beğeni Hilesi

Youtube İzlenme Hilesi 2022

Youtube Abone Hilesi 2022 (Güncel)

Takipzade Bütün Blog Paylaşımları

En Önemli İçerik Sayfaları