Tiktok Keşfet Engeli - Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kaldırılır?

Tiktok Keşfet Engeli - Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kaldırılır?

Tiktok keşfet engeli son zamanlarda sıklıkla yaşanan problemlerden birisi haline geldi. Özellikle tiktok uygulamasının güç geçtikçe artan kullanıcı sayısı ile birlikte bu durum çok göze çarpmaya başladı. Tiktok algoritması ileri seviyede yazılmış ve gelişmiş olan bir algoritmadır. Tiktok keşfet kurallarına uymayan kullanıcılar bir şekilde tiktok algoritmasının gazabına uğramaktadırlar. Kimi kullanıcılar ilk videolarını yayınladıktan sonra tiktok keşfet engeline takılırken, kimi kullanıcılar ise keşfete çıktıktan bir süre sonra keşfet engeli yemeye başlarlar.

Tiktok Keşfet Engeli Nedir?

Tiktok keşfet engeli, tiktok platformuna yüklenen videoların keşfete çıkmaması anlamına gelmektedir. Bir diğer deyişle tiktok keşfet engeli, kullanıcının profilinin direkt olarak tiktok tarafından cezalandırılması anlamına gelir. Bu cezalandırma neticesiyle yüklenen videolar keşfete düşmez.

Tiktok Keşfet Engeli Neden Olur?

Tiktok keşfet engeli neden olur diye düşünüldüğünde, tiktok keşfet engeli genel ölçüde tiktokun topluluk kurallarına uymamaktan kaynaklı olarak olur. Tiktok keşfet engeli yiyen bir kullanıcı genel olarak ‘’ tiktok topluluk kuralları ihlali ‘’ mesajını alır.

Tiktok kullanıcısı tiktok topluluk kuralları ihlali uyarısını dikkate almadan aynı şekilde içerik yüklemeye devam ederse tiktok keşfet engeline neden olur.

Tiktok keşfet engelinin nedenleri;

  • +18 paylaşımlar
  • İllegal Etkinlikler
  • Video ile ilgili alakasız açıklama ve etiket kullanılması
  • Aynı içeriğin sürekli olarak yüklenmesi
  • Siyasi içerikler
  • Şiddet içeren videolar
  • Paylaşımlar içerisindeki uygunsuz yazılar

Yukarıda bulunan maddelerden biri veya birkaçı yapıldığı taktirde tiktok tarafından tiktok keşfet engeli alınması normaldir.

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır?

Tiktok keşfet engeli nasıl anlaşılır diye merak edilmektedir. Tiktok keşfet engeli, videonun izlenme ve beğenilme sayısı ile anlaşılır. Yani bu da demek oluyor ki, tiktok videolarınız eskisi kadar izlenip beğenilmiyorsa tiktok keşfet engeli yemiş olabilirsiniz. Örneğin bir tiktok hesabında 10 adet video var. İlk 8 videonun izlenilme ve beğenilme sayısı oldukça iyi. Kalan 2 video ise diğer 8 videoya göre bariz bir şekilde az beğenilme ve gösterim sayısı almış. Bu durumda o profilin tiktok keşfet engeli yemiş olma ihtimali yüksektir.

Tiktok Keşfet Engeli Ne Kadar Sürer?

Tiktok keşfet engeli ne kadar sürer sorusu ile ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır. Tiktok, keşfet engeli cezası verdiği hesaba süre ile ilgili bir bilgi tanımlamaz. Tiktok keşfet engeli bazen kısa sürse de bazı zamanlarda da üzün sürebilmektedir. Burada tiktok keşfet engeli süresini belirleyen ana unsur neden kaynaklı olarak tiktok keşfet engeli yediğinizdir.

Tiktok keşfet engelini hangi kural ihlalinden dolayı alındığı tahmin edilebilir. Bundan sonra ise alınan cezanın seviyesi bulunarak tiktok keşfet engelinin ne kadar süreceği hesaplanabilir.

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kalkar?

Tiktok keşfet engeli nasıl kalkar sorusunun cevabı kaliteli, düzenli ve sürekli çalışmadan geçer. Tiktok keşfet engeli alındıktan sonra bu engeli kaldırmak için ilk yapılması gereken tiktok topluluk kurallarını uygulayarak video paylaşmaktır.

Tiktok keşfet engeli yenmesine sebep olan nedenleri bir kenara bırakarak, topluluk kurallarına uygun bir şekilde yeni video üretilmeli ve bu video tiktoka yüklenmelidir. Düzenli ve sürekli olarak tiktok topluluk kurallarına uygun içerikler paylaşılırsa tiktok keşfet engeli bir süre sonra kalkacaktır.

Tiktok Keşfet Engeli Yediğimi Nasıl Anlarım?

Tiktok keşfet engeli yediğinizi videolarınızın izlenme ve beğenilme sayısına bakarak anlayabilirsiniz. Bunun yanında videonuza gelen yorumlarda bakmalısınız. Tiktok videonuz normalin çok altında beğeni, izlenme ve yorum alıyorsa tiktok keşfet engeli yemişsiniz demektir.

Tiktok Keşfet Engeli Kaldırma

Tiktok keşfet engeli kaldırma için özel bir çalışma uygulanmalıdır. Bu çalışmanın aşamaları tiktok keşfet engeli nasıl kalkar başlığı altında açıklanmıştır. Verilen talimatlar uygulanarak tiktok keşfet engeli kaldırma işlemi gerçekleştirilebilir. Tiktok keşfet engeli kaldırma 2021 yılına uygun adımlar ile hazırlanmıştır.

İlginizi çekebilecek güncel içerikler:

Tüm sayfalar ile bilgi almak için: Takipzade Site Haritası

Bütün tiktok makalelerini okumak için: Tiktok Blogları