İnstagram İzlenme Arttırma Yolları 2022

İnstagram İzlenme Arttırma Yolları 2022

İnstagram, artık kürselleşmenin sınırlarını zorlayan bir platform haline geldi. Günümüzde Instagram’ın ulaşamadığı insan sayısı yoktur. Google play store ve app store verilerine bakıldığında 2 milyara aşkın indirme sayısı mevcuttur. Yani bu da demek oluyor ki instagram herkesin hayatında bir noktaya değmektedir.

Son 5 yılın modası ise önceki yıllara göre değişim gösteriyor. Yeni trend diyeceğim olay ise şu “instagram videoları”. Saniyeler içerisinde belki de instagrama binlerce video yükleniyor. Bunun yanında ise milyonlarca kullanıcı o videoları izliyor.

İnstagram Videoları ve İzlenme

Az önce de bahsettiğimiz gibi artık olay videolarda. İnstagram’ın yenilik yönünde attığı adımlar videoların önemini arttırmıştır. Aslında videoların önemi artınca instagram buna ayak uydurdu diyebiliriz.

Burada değinmemiz gereken en büyük nokta “reels” kategorisidir. İnstagram için keşfetin anahtarı reels videolarından geçiyor diyebiliriz. Tabi bunun yanında IGTV ve profil videolarını da unutmamak gerekir. Durum bu şekilde olunca kullanıcılar artık fotoğraf yükleme yerine bolca video çekip yükleme başladı. Çünkü etkileşim ve akış oranı çok daha yüksek.

Yüklenen videoların keşfete çıkması veya dolu olması için birkaç kriter mevcut. Bu kriterler izlenme, beğeni ve yorum olarak sınıflandırılabilir. Bunların içerisinden en önemli diyeceğimiz ise izlenmedir. Bir videonun ne kadar çok izlenmesi var ise o kadar fazla kişiye ulaşmış demektir. Bu noktada da kullanıcılar Instagram’da izlenme arttırma yollarını arıyorlar.

İnstagram İzlenme Arttırma Taktikleri

İnstagram izlenme arttırmak için en etkili yolları sizler ile paylaşacağız. Öncelikle bilmeniz gerekir ki instagram videolarınızın görüntülenme sayısını arttırmak için büyük emekler harcamalısınız. Yani bu anlık olarak yapabileceğiniz bir olay değil.

  1. Reklam vererek akış sağlamak: Bu yöntem ile büyük sayfalara kendi reklamınızı çıkabilirsiniz. Böylece hesabınızı takip eden sayısı artıp akış olacaktır. Videolarınız da bu sayede daha çok izleyiciye ulaşabilir. Pahalıya patlayabileceği için genelde tavsiye etmeyiz.
  2. Şimdi bahsedeceğim yöntem en kolay ve en hızlı yöntem olarak bilinmektedir. Ayrıca bu taktik ile kaliteli ve sorunsuz bir şekilde etkileşimini artırabilirsiniz. Oluşturduğunuz yeni videoya yükler yüklemez instagram reels izlenme satın alabilirsiniz. Bu sayede videonun etkileşim oranı başlangıçta artacağı için düzenli olarak video yüklendiğinde ve izlenme gönderildiğinde etkisi görülebilir.
  3. Bir diğer yol ise yakın çevrenizden destek istemektir. Videonuzu yüklendiğiniz anda eşinize dostunuzda yorum yapıp beğenmeleri için ricada bulunabilirsiniz. Bu sayede hem videonuz izlenmiş olacak hem de etkileşim sağlayan özellikler yüklenmiş olacaktır.

Şunu unutmayın, instagram izlenme sayısı arttırmak için video yüklemekten vazgeçmeyiniz. Kaliteli ve düzenli sunulan her içerik bir gün ödülünü fazlasıyla alacaktır.

Bir önceki, instagram arama geçmişi nasıl silinir adlı makalemizi okumak için tıklayınız.