İnstagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

İnstagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

İnstagram en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer almaktadır. İnstagram uygulamasının özellikleri sürekli güncellenmektedir. İnstagram kullanıcıları instagram üzerinde yaptıkları aramaların herkes tarafından görülmesini istemezler. Bu nedenle de İnstagram da arama geçmişi nasıl silinir? Sorusuna cevap aramaktadırlar. Bu yazımız da instagram arama geçmişi silmenin detaylarını sizlere anlatacağız. İnstagram üzerinde bazı hesapları aratmamız halinde o isimler bizim hesabımızın arama kısmında kalmaktadır. Bu nedenle arama işlemi yaptıktan sonra bu işlemin görünmesini istemediğimiz takdirde İnstagram arama geçmişi temizleme işlemi yapmalıyız. İnstagram arama geçmişini silmek zor bir işlem değildir. Gelişen teknoloji ile beraber bu işlem bilgisayar olmadan telefon üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Dikkatinizi çekebilecek bir öneri: İnstagram takipçi satın al

İnstagram Arama Geçmişi Temizleme Adımları

İnstagramda ki aramaları silme işlemini dilerseniz bilgisayarınızdan dilerseniz de telefonunuz üzerinden yapabilirsiniz. İnstagram arama geçmişi silmek için uygulamanız gereken adımlar şunlardır:

  1. Telefonunuzdan instagram uygulamasını açmalı ve profilinizin olduğu kısma geçmelisiniz.
  2. Profiliniz de sağ üst köşede yer alan üç çizgiye tıkladıktan sonra açılan kategori de “Ayarlar” bölümünü açmalısınız.
  3. Ayarlar kategorisinde “Güvenlik” bölümüne tıkladıktan sonra açılan kısımda “Arama Geçmişini Temizleme” seçeneğine tıklamalısınız.
  4. Burada daha önce arattırmış olduğunuz hesaplar karşınıza çıkacaktır. Aratmış olduğunuz hesaplardan silmek istediklerinizin yanında bulunan çarpı işaretine basarak silebilirsiniz. Aratmış olduğunuz hesapların tamamını silmek isterseniz tümünü temizle seçeneği ile arama geçmişinizi tamamen temizleyebilirsiniz.

Bilgisayar Üzerinden İnstagram Arama Geçmişi Temizleme

İnstagramda arama geçmişini temizlemek isterseniz bu işlemi bilgisayar üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayarınızdan İnstagram arama geçmişinizi kısa sürede temizleyebilirsiniz. Bilgisayar üzerinden İnstagramda arama geçmişi temizlemek için yapmanız gerekenleri sizler için açıklayacağız. Bilgisayarınızdan İnstagram arama geçmişinizi silmek isterseniz aşağıda yazanları yapmanız yeterli olacaktır. Bilgisayardan İnstagram arama geçmişi silmek için yapmanız gerekenler:

  • Bilgisayarınızdan İnstagram uygulamasını açarak hesabınıza giriş yapmalısınız.
  • Sağ üst köşede yer alan profil kısmına giriş yaparak “profili düzenle” seçeneğine tıklamalısınız.
  • Karşınıza çıkan sayfada menüye tıklayarak “gizlilik ve güvenlik” yazan kısmı açtığınız da karşınıza çıkan sayfada “hesap verileri görüntüle” seçeneğine tıklamalısınız.
  • Hesap verileri görüntüle kategorisinde karşınıza birden fazla başlık çıkacak. Bura da yer alan başlıklar içerisinden “arama geçmişi” olanı seçmeli ve tümünü gör kısmına tıklamalısınız.
  • Arama geçmişi temizle yazısını gördükten sonra buna tıklayarak karşınıza çıkan “emin misin?” sorusuna evet yanıtını vermelisiniz. Bu adımları takip ettiğiniz takdir de İnstagram arama geçmişiniz silinecektir.

İnstagram arama geçmişini temizleme işlemini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız mutlaka bu yazımızı okumalısınız. İnstagram arama geçmişi temizlemenin adımlarını takip etmeniz halinde arama geçmişinizi anında temizleyebilirsiniz. İnstagram arama geçmişi temizleme işlemi oldukça kolay ve kısa sürede tamamlanacak bir işlemdir. Bilgisayarı olmayanlar telefon üzerinden de bu işlemi gerçekleştirebilirler. İnstagram arama geçmişi temizlemek birkaç basit adım ile yapılmaktadır. İnstagram uygulamasında yer alan arama geçmişinizi temizlemek için uygulamanız gereken en temel adımlar Hesap → Ayarlar →Arama Geçmişi Silme olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu adımları uyguladığınız takdir de daha önceden arattırmış olduğunuz hesapları ortadan kaldırmış olacaksınız.

İlglili blok içerikleri: