İnstagram Keşfet Engeli (Güncel)

İnstagram Keşfet Engeli (Güncel)

İnstagram keşfet engeli, kullanıcıların keşfet bölümüne çıkmaması için uygulanan cezadır. Bilindiği üzere instagram keşfet kategorisi milyonlarca kullanıcının içeriğini bulundurur. Bu sayede içeriklerin herkes tarafından görülmesini ve etkileşim yaşanması sağlanır.

Bu nedenle instagram kullanıcılarının hepsi keşfet kategorisinde bulunmak isterler. Fakat bazı durumlarda instagram tarafından kullanıcıya keşfet cezası uygulanır. Bu ceza neticesinde kullanıcının hiçbir içeriği keşfete giremez. Buna da instagram keşfet engeli denir.

İnstagram Keşfet Engeli Testi

İnstagram keşfet engeli testi, bir instagram kullanıcısının keşfet engeli yiyip yemediğini gösterir. Bu testi yapmak için öncelikle kendi hesabınızın verilerini elinde bulundurmalısınız. Bu verilere instagram platformunun ayarlar kısmından ulaşabilirsiniz.

İnstagram keşfet engeli testini yapmak için ilk olarak profilinizin aldığı ziyaret sayılarına bakmalısınız. Keşfet engeli yediğinizi düşündüğünüz tarihten öncesini ve sonrasını karşılaştırınız. Bu aralıkta fazla bir fark varsa keşfet engeli yemiş olabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek paket: İnstagram Takipçi Satın Al

İnstagram Keşfet Engeli Neden Yenir?

İnstagram keşfet engeliyle karşı karşıya kalmak için belirli kuralları çiğnemiş olmak gerekir. Bu kuralların başını da instagram topluluk ihlali kuralları çekmektedir.

İnstagram keşfet engeli yenmesine neden olacak bazı sebepler;

  • +18 içerik paylaşımı
  • Kan/vahşet içerikli videolar
  • Siyasi propagandalar
  • Cinsellik
  • Reklamı yasak olan reklamlar
  • İllegal aktiviteler

Bu tarz paylaşımlarda bulunan kullanıcılara instagram tarafından keşfet engeli uygulanmaktadır.

İnstagram Keşfet Engeli Kaldırma 2021 - 2022

İnstagram keşfet engeli kaldırma için belirli çalışmalar yapılması gerekiyor. Öncelikle kullanıcının bilmesi gerekiyor ki, instagram keşfet engeli kaldırma işlemi çok zor bir işlem değildir.

Özellikle 2021 yılında instagram keşfet engeli kaldırma işlemi çokça yapılmıştır. Bunun sebebi ise instagramın 2021 yılında ani bir potansiyel kullanıcı artışı yaşamasıdır. Durum böyle olunca keşfet kısmında olmak isteyen kullanıcılarda keşfet engeli cezası alabilecekleri davranışları sergilemişlerdir. İnstagram keşfet için yapılan davranışlar bu şekilde devam ederse, 2022 yılında da instagram keşfet engeli kaldırma işlemi oldukça görülecektir.

İnstagram keşfet banı kaldırma için yazımızın devamında size talimatlar verilecektir. Bu talimatları yerine getirerek çok kolay bir şekilde instagram keşfet banını kaldırabilirsiniz.

İnstagram Keşfet Engeli Nasıl Kaldırılır?

İnstagram keşfet engeli yediğini düşünün her kullanıcı Google’da, instagram keşfet engeli nasıl kaldırılır diye bir araştırma yapmıştır. İnstagram keşfet engelini kaldırmak için ufak çapta yapacağınız birkaç hamle sizi bu cezadan kurtaracaktır.

Öncelikle instagram topluluk kurallarını ihlal etmemelisiniz. Daha sonra ise süreklilik kavramını esas almalısınız. Yani düzenli olarak instagrama içerik üretmelisiniz ve sürekli olarak paylaşmalısınız. Bu iki yöntemi uyguladığınız takdirde instagram keşfet engeliniz kısa sürede kalkacaktır.

İnstagram Keşfet Engeli Yediğimi Nasıl Anlarım?

İnstagram keşfet engeli yediğinizi anlamak için birçok yol vardır. Öncelikle eskiden ürettiğiniz içeriklerin etkileşim oranına bakmalısınız. Yeni yüklediğiniz içerikler ısrarla eski içeriklerinizden daha az etkileşim alıyorsa keşfet engeli yemişsiniz demektir.

Ayrıca keşfet engeli testi başlığımızı da okuyarak detaylı bir şekilde instagram keşfet engeli yediğimi nasıl anlarım sorusuna cevap bulabilirsiniz.

En çok okunan makaleler;

İnstagram içerikleri için; İnstagram Blogları

Bütün paylaşımlar: Takipzade Bütün Bloglar

Tüm makalelere göz gezdirmek için: Takipzade Site Haritası