İnstagram Telif Hakkı Mesajı

İnstagram Telif Hakkı Mesajı

İnstagram telif hakkı mesajı, özellikle son günlerde adını çokça duyurdu. Gündem olmasının en büyük sebeplerinden birisi de kullanıcıların hesaplarının kapanacağını bildiren bir mesaj olarak gönderilmesidir.

Paniğe kapılan instagram kullanıcıları, hesaplarına gelen telif hakkı mesajının ne olduğu anlamaya çalışmak için hemen araştırmalara girdi. Maalesef araştırma yapmadan instagram telif hakkı mesajının tuzağına düşen fazla sayıda da instagram kullanıcısı oldu.

İnstagram Telif Hakkı Mesajı Nedir?

İnstagram telif hakkı mesajı kişinin hesabını ele geçirmek için kullanılan yeni nesil hesap çalma tuzağıdır. 2022’nin ilk ayında adından fazlaca söz ettiren instagram telif hakkı mesajı ile hesap çalma girişimleri kısmen başarılı oldu diyebiliriz.

İnstagram telif hakkı mesajı adı altında gönderilen mesaj ile hesap sahibinin panik ve endişesinden yararlanılmaktadır. Mesajı gönderen hesap, kendini resmi instagram hesabı olarak gösterilmeyş amaçlamaktadır. Bu sayede de mesajı alan kişinin güveni kazanmaya çalışılmıştır. Gönderilen telif hakkı mesajı kabataslak şu şekildedir:

Merhabalar,

İnstagram telif hakkını ve topluluk kurallarımızı ihlal ettiğine dair şikâyetler aldık. Ekibimiz şikâyetleri inceledi ve onayladı.

İhlal ettiğiniz kurallar;

  • Paylaşmış olduğunuz bir fotoğraf veya video
  • Telif hakkı ve topluluk kuralları ihlali
  • Kopya ve korsan ürün satışı
  • +18 içerikler

İnstagram telif hakkı ihlali kurallarımıza aykırıdır! Hesabınız ortalama 24 ila 48 saat içerisinde kalıcı olarak silinecektir. Hata yaptığımızı düşünüyorsan aşağıdaki formdan bize geri bildirimde bulun!

Aşağıda verilen formun içine bir link yerleştirilmiştir. Verilen linke tıklandığında instagram kullanıcı adınızın ve şifrenizin girilmesi isteniyor. İnstagram giriş bilgilerinizi oraya girdiğiniz anda aslında giriş bilgilerinizi dolandırıcılara göndermiş oluyorsunuz. Böylece de instagram hesabınız kısa sürede siz anlamadan çalınmış oluyor.

Bu arada instagram takipçi satın al hizmeti ile direkt olarak takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz.

İnstagram Telif Hakkı Ve Topluluk Kuralları İhlali Mesajı Alırsam Ne Yapmalıyım?

Direkt mesaj yani dm yolu ile instagram telif hakkı ve instagram topluluk kuralları ihlali mesajı aldıysanız öncelikle soğukkanlı olmalısınız. Hiçbir şekilde paniğe kapılıp korkmamalısınız. İnstagram platformu hiçbir şekilde direkt mesaj (dm) yolu ile kullanıcılarına bilgilendirme mesajı göndermez.

Resmi instagram hesabı gibi görünen bir hesaptan telif hakkı veya instagram topluluk kurallarını ihlal mesajı alıyorsanız tek yapmanız gereken mesajı ve gönderen hesabı engelleyip silmektir.

Diğer blog yazılarımızı okumak ister misiniz?

Sitemiz hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz sayfalar:

  1. Takipzade site haritası
  2. Önemli Sayfalar