İnstagram Son Görülme Kapatma

İnstagram Son Görülme Kapatma

İnstagram hesabınızın son görülmesini kapatmak mı istiyorsunuz? İnstagram son görülme özelliği ile İnstagram takipçileriniz sizin son görülmenize bakabilir. İnstagram da son görülmenize bakılmasını istemiyorsanız yapmanız gereken şey çok basit! İnstagram son görülmenizi kapatarak İnstagram da ne zaman aktif olduğunuzun görülmesini engelleyebilirsiniz. İnstagram son görülme kapatmak için uygulamanız gereken adımları bu yazımız da sizlere detaylı olarak anlatacağız.

İlginizi çekebilen instagram paketlerimize instagram takipçi satın al bağlantısı ile ulaşabilirsiniz.

İnstagram Son Görülme Özelliği Nedir?

İnstagram son görülme özelliği sizin hesabınız da ne zaman aktif olduğunuzu göstermektedir. İnstagram hesabınızın DM bölümünde aktif olduğunuz zamanla ilgili bilgiler yer almaktadır. Tıpkı Whatsapp uygulamasında olduğu gibi son görülme özelliği artık İnstagram uygulamasında da yer almaktadır. İnstagram son görülme özelliği ile kişilerin İnstagram da anlık olarak aktif olup olmadıklarını öğrenebilirsiniz. Aktif olmayan kullanıcıların ise en son ne zaman aktif oldukları yazmaktadır. Örneğin; “10 dakika önce aktifti” yazısı karşınıza çıkmaktadır. İnstagram kullanıcıları bu özelliği kullanmak istemedikleri takdirde devre dışı bırakabilirler. İnstagram dm son görülme kapatma işlemini uygulayarak en son ne zaman aktif oldukları bilgisini kolaylıkla kaldırabilirler.

İnstagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

İnstagram da yer alan son görülme özelliği bazı kullanıcılar tarafından beğenilmiş ancak bazı kullanıcılar ise bu özellikten memnun kalmamıştır. İnstagram son görülme kapatmak ise oldukça basit bir işlemdir. İnstagram son görülme özelliğini istediğiniz zaman kapatıp istediğiniz zaman yeniden aktifleştirebilirsiniz. İnstagram son görülme kapatma işlemini hesabınız üzerinden saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. İnstagram son görülme var mı? İnstagram son görülmeyi kapatma uzun bir işlem midir? Sorularınızın cevabını bu yazımızda sizlere açıklayacağız. Öncelikle İnstagram son görülmenin Instagram’ın güncel versiyonu ile karşımıza çıktığını belirtelim. İnstagram son görülme özelliğini kapatmak ise uzun bir işlem değildir. İnstagram kullanıcıları uygulama üzerinden son görülme kapatma işlemini kolaylıkla yapabilirler. Ancak bu işlem Android ve İos telefonlarda temel olarak aynı olsa da bazı noktalarda değişiklik göstermektedir.

İnstagram Son Görülme Kapatma Android/İOS

İnstagram da son görülmenizi kapatmak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip etmelisiniz. Bu adımları doğru bir şekilde takip ettiğiniz takdirde İnstagram son görülmeniz kapanacaktır. İnstagram son görülme kapatmak için takip etmeniz gereken adımlar şunlardır:

  1. İnstagram uygulamasını açıp hesabınıza giriş yapmalısınız.
  2. İnstagram ana ekranında yer alan ve sağ alt köşede bulunan profil simgesine tıklayarak profilinizin olduğu yere geçiş yapmalısınız.
  3. Profilinizin olduğu kısımda sağ üst köşede yer alan üç çizgiye tıklamalısınız.
  4. Açılan ekrandan “Ayarlar” bölümüne girmelisiniz.
  5. Ayarlar bölümünde “Gizlilik” seçeneğini seçmelisiniz. Gizlilik seçeneğinin alt kategorisi olarak karşınıza çıkan alanda “Hareket Durumu” yazan kısma giriş yapmalısınız.
  6. Karşınıza “Hareket Durumunu Göster” yazısı çıkacaktır. Bu seçeneği devre dışı bıraktığınız da İnstagram son görülme özelliğini kapatmış olursunuz.

Alakalı makaleler: