Facebook İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook, 2000’lerin başından beri sosyal medya ağlarının devi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bugün hala çok sayıda insan facebook’u aktif olarak kullanmaya devam ediyor. Fakat artık çağ değişti. Eski facebook kullanımı ile şu an ki kullanım arasında pek çok fark var. Daha doğrusu insanların artık sosyal ağlara bakış açısı ve eğilimi değişti. Bu durumda Facebook’a işletme hesabı yani Business Manager kavramını getirdi. Bu makalede Facebook işletme hesabının ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilmiyorsanız öğreneceksiniz. Facebook işletme hesabı nasıl açılır sorusuna cevap verebileceksiniz.

Facebook İşletme Hesabı Nedir?

Facebook işletme hesabı veya yerel adıyla Business Manager, Meta firmasının kullanıcılarına ücretsiz olarak reklam verme fırsatı tanıdığı platformdur. Bu şekilde işletmeler markalarını, pazar baylarını ve etkileşim alanlarını geliştirebilecekler.

Facebook İşletme Hesabı Kullanmanın Faydaları

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki facebook business manager kullanmanın faydaları göz ardı edilemez. Fakat etkili ve doğru kullanım her zaman oldukça önemlidir. Ayrıca bildiğiniz üzere Meta firması facebook’un kurucu firması olup İnstagram’ı da satın aldı. Yani facebook işletme hesabınız ile instagram hesabınızı bağlayabiliyorsunuz. Bu sayede tek bir yerden birçok sosyal uygulamadaki hesaplarınızı, işletmelerinizi yönetebiliyorsunuz.

  • Markanızı tanımlayarak, daha çok kitleye ulaşabilir ve reklamınızı yapabilirsiniz.
  • Reklam çalışmalarınızı dijital ortama dökerek reklam stratejinizi doğrudan siz belirleyebilirsiniz.
  • Herhangi 3. Firma veya şahısla çalışmanıza gerek kalmaz.

Facebook Business Manager Nasıl Açılır?

Facebook işletme hesabını açmak için öncelikle şahsi bir facebook hesabına sahip olmalısınız. Eğer facebook hesabınız mevcutsa işlemlere başlayabilirsiniz.

  1. Facebook hesabınıza giriş yapın.
  2. business.facebook.com
  3. Hesap oluştur butonuna tıklayın.
  4. İstenilen bilgileri girin ve işlemi tamamlayın.

Bu adımları uyguladıktan sonra geriye facebook işletme hesabınızı doğrulamak kalıyor. Bunun içinde çok kısa sürede tamamlanacak birkaç adımı uygulamanız yeterli olacaktır.

Facebook İşletme Hesabı Nasıl Doğrulanır?

Facebook işletme hesabınızı doğrulamak sizin için daha avantajlı olacaktır. Bu nedenle facebook işletme sayfanızdan işletme ayarlarına ilerleyin. Burada önünüze güvenlik merkezi çıkacaktır. Bu alana girerek verilen talimatları uygulayınız. Tüm işlemleri yaptıktan sonra işletmenizin onaylanması için geri dönüş alacaksınız.

Güncel blog yazılarımız: