İnstagram Beğeni Sayısı Gizleme Nasıl Yapılır?

İnstagram Beğeni Sayısı Gizleme Nasıl Yapılır?

İnstagram beğeni sayısı, bir fotoğrafın veya video gönderisinin kaç kişi tarafından beğenildiğini ifade eder. Hatta instagramın gelen yeni ve son güncellemesi ile birlikte “hikaye beğenme” özelliği de geldi. Bu doğrultuda bu özelliği de bu sınıfa dâhil edebiliriz.

İnstagram kullanıcıları için beğeni sayısı kadar önemli olan çok az şey var diyebiliriz. Bir kullanıcı için beğenilme sayısı onun ne kadar popüler olduğunu gösterir. Aynı zamanda profilinin ne kadar çok etkileşim aldığının da göstergesidir. Bunun için beğeni sayısı fotoğraf ve videoların olmazsa olmazıdır. İçerik üreticileri ve instagram kullanıcıları en fazla beğeniye ulaşmak için çeşitli çalışmalar yaparlar.

Bunun yanı sıra kimi kullanıcılar ise beğeni sayılarını göstermek istemezler. Bu durumda instagram beğeni sayısını gizleme yoluna başvururlar. Şimdi gelin, sizlere instagram beğeni sayısı nasıl gizlenir sorusunu adım adım anlatalım.

İnstagram beğeni sayınızı doğrudan artırabilirsiniz. Bunun için instagram beğeni paketleri ile işlem yapabilirsiniz.

İnstagram’da Beğeni Sayısı Nasıl Gizlenir?

İnstagram beğeni sayısı gizlemek, oldukça basit birkaç adım sonrasında yapılabilmektedir.

  1. Beğeni sayısını gizlemek istediğiniz gönderiye girin.
  2. Sağ üst köşede bulunan “üç nokta” işaretine tıklayın.
  3. Beğeni sayısını gizle seçeneğini seçin.

İnstagram beğeni sayısı gizlemek işte bu kadar basit! Beğeni gizlemenin sadece işlem yapılan gönderi için geçerli olduğunu unutmayın.

İnstagram beğeni sayısı gizlerken bazı hatalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Gelin bu hataların ne olduğunu ve nasıl düzeltileceğini konuşalım.

Beğeni Sayısı Gizlenemedi Hatası

Beğeni sayısı gizlenemedi hatası genelde instagram güncellemesinin yapılmamış olmasından kaynaklanmaktadır. Bunun için google play store’dan veya appstore’dan instagram’ın son versiyonunun olup olmadığını kontrol edin. Eğer uygulama güncel değilse güncelleyin.

Bu hatayı almanıza sebep olacak bir diğer hata ise internetin gitmiş olabilmesidir. İnternetinizin var olduğundan emin olarak instagram beğeni gizleme işlemini tekrar deneyiniz. Gerekirse wifi ağından değil de mobil veriniz ile bu işlemi yapınız.

İnstagram Beğeni Sayısı Gizleme Çıkmıyor

İnstagram beğeni sayısı gizleme çıkmıyor hatası ile karşılaştıysanız ise öncelikle doğru yerde olduğunuzu kontrol etmelisiniz. Çünkü çoğu kullanıcı instagram beğeni sayısını gizlemek için direkt olarak ayarlar ve gizlilik ayarlarından işlem yapmaktadırlar. Bu nedenle beğeni sayısını gizleme seçeneğini bulamamaktadırlar.

Yukarıda verdiğimiz adımlarda da geçtiği gibi beğeni sayısı gizlemek doğrudan gönderi üzerinden olmaktadır. Doğru yerde olduğunuzdan emin olarak tekrar işlem yapabilir ve beğeni sayısı gizleme seçeneğini görebilirsiniz.

Beğeni sayısını gizledikten sonra geri alabilir miyim?

Beğeni sayısını gizleme işleminin tersini yaparak instagram gönderilerinizin kimler ve kaç kişi tarafından beğenildiğini tekrardan görünür kılabilirsiniz.

Son blog yazılarımız: