İnstagram Gece Modu Nasıl Aktifleştirilir?

İnstagram Gece Modu Nasıl Aktifleştirilir?

İnstagram günümüzde en sık kullanılan sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. İnstagram fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olarak ortaya çıkmışken son zamanlarda kullanım alanı oldukça genişlemiştir. İnstagram uygulaması ile ürünlerini pazarlama imkânı bulan satıcılar ve alışveriş yapmak isteyenler karşılıklı iletişim halinde bulunmaktadır. İnstagram uygulaması kullanırken 2 modda kullanma imkânına sahipsiniz. İnstagram temaları karanlık ya da aydınlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Karanlık tema ya da aydınlık tema seçimlerini nasıl yapabilirsiniz? İnstagram gece modu nasıl yapılır? Bu sorularınızın cevabını yazımızda sizler için açıklayacağız.

İnstagram Gece Moduna Alma

İnstagram kullanan kişiler tercihlerine göre tema ayarlaması yapabilirler. Karanlık ya da aydınlık tema seçimi yaparak instagram kullanmaya devam edebilirler. İnstagram gece modunu aktifleştirmek için ne yapmalısınız? İnstagram gece modu ayarlaması için yapmanız gerekenler sırasıyla aşağıda yer almaktadır:

  1. İlk yapmanız gereken instagram hesabınızda profil sayfanızı açmak.
  2. Profilinizde sağ üst kısımda yer alan üç çizgiye tıklamalısınız.
  3. Önünüze açılan sayfada “Ayarlar” kısmına tıklamalı ve tüm ayarları görüntüle seçeneğini seçmelisiniz.
  4. Önümüze çıkan ayarlar kısmından “Tema” bölümünü açmalıyız.
  5. Tema kısmında “Aydınlık/Karanlık” seçenekleri yer almaktadır. İnstagram gece moduna geçiş yapmak için karanlık olanı seçmeliyiz.

Yukarı da yer alan adımları takip ettikten sonra instagram uygulamasını karanlık modda kullanmaya başlayabilirsiniz. İnstagramı gece moduna alma işlemi oldukça basittir. İnstagram uygulamasını dilediğiniz tema seçimi ile kullanmak için ne yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okumalısınız!

IOS İnstagram Gece Modu

İOS kullananların instagram gece modu ayarlaması biraz farklıdır. Android ve İos tema ayarları aynı değildir. İOS da instagram gece modu için ayarlarınızı telefonunuz üzerinden yapmalısınız. İnstagram gece moduna geçiş yapmak için telefonunuzun ayarlar kısmına gitmelisiniz. Daha sonra “Ekran Ve Parlaklık” kısmından karanlık modunu seçmelisiniz. Böylelikle siz de instagram uygulamasını gece modunda kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak İOS kullananlar cihazlarında 13 ve üzeri sürümü kullanıyorlarsa karanlık mod seçimi yapabilmektedir. Gece modun da instagram kullanmak için öncelikle telefonunuzun sürümünü yükseltmeniz gerekmektedir. Andorid kullananlar instagram üzerinden İOS kullanıcıları ise telefon ayarlarından tema seçimlerini kolaylıkla yapabilirler.

İlgili yazılar: