İnstagram Hesap Silme - İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

İnstagram Hesap Silme - İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

İnstagram, bugün kullanıcı sayısı 2 milyardan fazla olan etkileşimin en yüksek seviyede olduğu sosyal ağ. İnstagram’a her gün çok sayıda yeni kullanıcı geliyor. Yani günde yüzlerce insan yeni instagram hesabı açarak bu trende ortak oluyorlar. İnstagram’a yeni katılan insanlar olduğu gibi hesaplarını kapatan insanlarda var. İnstagram hesap silme işlemini yapan kullanıcılar yeni kayıt olan kullanıcılara oranla az da olsa bu sayı göz ardı edilemeyecek kadardır. Yani buradan anlayacağımız şu ki; instagramı severek kullananların yanında artık bu uygulamadan haz almayanlarda mevcut.

Neyse, bizler konumuzdan sapmadan sizlere “instagram hesap silme” veya bir başka deyişle “instagram hesap kapatma” işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?

  1. İnstagram hesap silme linkine buradan tıklayarak gidebilirsiniz.
  2. İnstagram hesap kapatma linkine gittiğinizde önünüze bir sayfa açılacak. Sayfa açılır açılmaz instagramın kendi sayfası olduğunu ve hesap silmek için kullanıldığını göreceksiniz.
  3. Girdiğiniz cihazda sileceğiniz instagram hesabı açık ise işlemlere doğrudan başlayabilirsiniz. Eğer hesap açık değil ise bilgilerinizi doğrulayarak giriş yapmalısınız.
  4. Hesap silme işleminizi onaylayarak instagram hesabınızı kapatabilirsiniz.

Bu 4 işlemi uyguladıktan sonra instagram hesabınız silinmiş olacak ve instagramın giriş sayfasına yönlendirilmiş olacaksınız.

İnstagram hesabımı sildikten sonra geri açabilir miyim?

Bir çok kullanıcı instagram hesabını bir anlık hevesle siliyor. Sildikten sonra da pişman olunabiliyor. Bu nedenle instagram hesap silme işleminden sonra kullanıcılara bir imkan tanıyor. Bu imkan ile instagram hesabınızı kapattıktan ilk 30 gün içerisinde tekrar giriş yaparsanız hesabınız geri açılıyor.

İnstagram Hesabı Neden Silinir?

İnstagram hesaplarının bu kadar silinmesi bizlerin aklına şu soruyu getirdi: Kullanıcılar neden hesaplarını siliyor? Bunun üzerinde biraz düşündükten sonra birkaç cevap bulabildik. İnstagram hesaplarını kapatanları kitleler olarak ayırabiliriz.

1. kitle: İnstagram uygulamasını kullanmayı deneyen fakat bu ağın kendilerine göre olmadığını anlayanlar.

2. kitle: Yaşam düzenlerini değiştirmek ve popülerizmin dayattıklarını artık istemeyenler.

3. kitle: Bir anlık öfke veya heves ile instagramı silenler.

Kullanıcıların bazıları belirtilen bu kitleler içerisindeki düşüncelere sahip oldukları için instagram hesaplarını silebiliyorlar.

İlgili blog yazılıar: